ROTO Teleskopické Manipulátory

 

Do nebes a ještě dál!

Naše portfolio Teleskopických Manipulátorů řady TR nabízí široký výběr výkonu a dosahu dle Vašich potřeb.

Výškový dosah ROTO Teleskopických Manipulátorů začíná na osmnácti metrech. Na výběr máte k dispozici i teleskopy s dosahem 21m, 25m či 35m, přičemž pro ty nejnáročnější zákazníky máme v nabídce stroj TR60-390, s výškovým dosahem až 39metrů a nosností 2300kg (při maximální výšce zdvihu). 

Výkonné stroje

Jednoduché ovládání

Od prvního pohybu přebírají kontrolu elektronické systémy a automaticky přizpůsobují otáčky motoru požadovanému výkonu. Díky tomu se můžete soustředit na to nejdůležitější, a to je přesná a naprosto bezpečná práce bez kompromisů.

Vyrovnávání rámu

Obsluha stroje může nastavit pracovní úhel stroje v rozsahu +/-8°, k zajištění vodorovné polohy stroje a tím zvýšené efektivity a bezpečnosti práce.

Inteligentní stabilizace

Všestranné nůžkové stabilizátory zajišťují stabilitu díky detekci tlaku na podklad. Zmáčknutím pouze jednoho tlačítka se stroj automaticky vyrovná,
přizpůsobí podkladu a nastaví každý stabilizátor nezávisle na ostatních. 

Bezkonkurenční komfort


Dotykový ovládací panel

Díky dotykovému ovládacímu panelu můžete sledovat a ovládat všechno důležité. Navigace na kontrolním panelu je možná jak pomocí dotyku, tak pomocí otočného ovladače. To vše je standardní vybavení!

Nabízíme také možnost doobjednání přídavného barevného displeje pro zobrazení až třech kamer.


 

Optimální výhled

ROTO Teleskopické Manipulátory nabízí obrovské čelní sklo, které Vám zaručí bezkonkurenční bezpečnost a viditelnost ve všech směrech, čímž minimalizujete riziko kolize, nebo poškození majetku. Dalším důležitým prvkem je ochranná mříž, díky které kabina splňuje ROPS/FOPS požadavky, při zvedání do maximálních výšek. Standardní vybavení!

Bezpečnost na prvním místě

Automatická parkovací brzda

Automatická parkovací brzda je další úrovní bezpečnosti při každodenní práci. Aktivuje se automaticky při nízkých otáčkách motoru, nebo při vypnutém motoru, čímž je práce jednodušší, rychlejší a obsluha se může soustředit na práci.

Omezení pracovního prostoru

Na ovládacím panelu si obsluha může nastavit pracovní oblast mimo kterou vám stroj nedovolí pracovat. Toho můžete dosáhnout přidáním virtuálních „zdí“ na každé straně, před i nad strojem. Navíc si můžete nastavit jak rychlost otáčení věže, tak rychlost ramene.

 

Všestranné příslušenství

Všechny ROTO Teleskopické Manipulátory jsou standardně vybaveny přídavným hydraulickým okruhem na hlavě ramene, pro zajištění maximální všestrannosti práce s širokým spektrem hydraulických přídavných zařízení (rotační montážní plošiny, navijáky, lopaty s čelistmi, atd.)

Novinka!

Quick-fit systém zaručí jednoduché vyměňování přídavných zařízení. Nově vybavený RFID čtečkou, díky čemuž řídicí jednotka automaticky pozná jaké zařízení se připojuje, a tomu přizpůsobí odpovídající zobrazení na ovládacím panelu.