Kompresory

Kompresor + originální příslušenství ZDARMA!


Připravili jsme pro Vás speciální akci
Kompresor + originální příslušenství ZDARMA !
více informací ZDE

Kompresory Ingersoll Rand - Doosan Portable

Když v roce 1902 uvedla firma Ingersoll- Rand na trh vůbec první pojízdný kompresor na světě, vytvořila tím nový standard ve výrobě a konstrukci těchto strojů. Již více než 100 let je společnost Ingersoll-Rand ve vedoucím postavení na trhu, v inovaci, technologii, při uspokojování vysokých požadavků zákazníků a vysoké užitné hodnotě pojízdných kompresorů. V současné době jsou tyto kompresory vyráběny v moderních závodech v USA, ve Velké Británii, ale také i v České republice.

Společnost Ingersoll Rand prodala v červenci 2007 divizy kompresorů společně s několika dalšímí včetně společnosti Bobcat korejské společnosti Doosan Infracore za 4,9 miliardy dolarů (asi 98 miliardy Kč). Jednalo se o největší zámořskou akvizici v korejské historii. Doosan Infracore se tak dostal mezi sedm největších světových výrobců stavebních strojů.

Pojízdné kompresory z platinové série mají nízko položené těžiště a výbornou stabilitu při tažení. Standardním vybavením je nájezdová brzda, výškově nastavitelná tažná oj, závěs na kouli nebo závěs s okem a předepsané osvětlení. Kompaktní design je rovněž zárukou snadného manévrování. K prodloužení životnosti startéru přispívají žhavicí svíčky pro snazší startování v zimě, zařízení zamezující náhodnému spuštění startéru za chodu motoru a samonasávací palivový systém. Případným únikům provozních kapalin ze stroje zabraňuje dno, které je řešeno jako nepropustná vana. Snímač množství paliva v nádrži chrání vstřikovací čerpadlo před zavzdušněním - motor se vypne, jakmile hladina paliva klesne pod bezpečnou mez.

Motor je rovněž chráněn odlučovačem vody z paliva a jemným palivovým filtrem. Kompresor startuje v odlehčení tj. při minimální zátěži. Na přání zákazníka lze dodat vestavěný přimazávač pro vzduchové nářadí. Kompresor je možno dodat i bez podvozku.