Bobcat slaví 60. let od zahájení výroby

V letošním roce oslaví značka Bobcat 60. výročí. V uplynulých šedesáti letech produkty Bobcat významným způsobem ovlivnily svět stavebnictví a zemědělství a dnes je v těchto oborech značka Bobcat stále velkým pojmem a to nejen v Americe, ale i v regionu Evropy, Středního východu a Afriky (dále jen EMEA).

Zatímco společnost prošla za 60 let mnoha změnami, jedna věc se nezměnila: „ Značka Bobcat je  zárukou vysoké kvality, kvalitního zpracování a inovací.“ To vše jí pomáhá udržet si vedoucí pozici na trhu.

Tento rok je také 60. výročím  smykem řízených nakladačů Bobcat:

1958 - Práva k nakladačů Keller zakoupila společnost Melroe, předchůdce společnosti Bobcat

1960 - Melroe představuje M-400 - opravdu první smykem řízený nakladač na světě

1962 - Melroe uvádí M-440 - první nakladač pod značkou Bobcat - narodilo se jméno a značka

1963 - Model M-444 - první model uvedený na evropský trh

1965 - Uspokojuje neustále rostoucí poptávku a modely M-444 a M-600 jsou vyráběny na základě licence v Evropě

1975 - Světová produkce smykem řízených nakladačů Bobcat je převedena zpět do USA

Od tohoto roku Bobcat pokračuje v budování ucelené řady nakladačů. Jako jeden z prvních vyrábí modely pásových nakladačů a kolových nakladačů, spolu s širokou řadou příslušenství vyhovujících požadavkům zákazníkům. Bobcat také rozšiřuje své portfolio o  kompaktní rypadla a teleskopické manipulátory.

K rozšiřování modelů nabízených strojů došlo v posledních 20 letech. Činnost společnosti v regionu EMEA hraje klíčovou roli v transformaci společnosti Bobcat od výrobce smykem řízených nakladačů k přednímu světovému výrobci kompaktních strojů.

V roce 2007 vše vyvrcholilo otevřením výrobního závodu v Dobříši, prvního závodu společnosti Bobcat vyrábějícího kompaktní nakladače a rýpadla mimo území USA. Spolu se závodem v Pontchâteau ve Francii, kde se vyrábějí teleskopické manipulátory, se Dobříš stala  nejdůležitějším  výrobním místem značky Bobcat v regionu EMEA. 80% produkce závodu v Dobříši je určeno k prodeji v tomto regionu.

Krátce po otevření dobříšského závodu prodala americká průmyslová skupina Ingersoll Rand veškeré výrobní závody Bobcat společnosti Doosan Infracore. Po příchodu společnosti Doosan, Bobcat nadále  pokračoval v investicích a zvyšoval své aktivity v regionu EMEA. To zahrnovalo i otevření první kanceláře společnosti Bobcat na Středním východě, v Dubaji, ve Spojených arabských emirátech.

V roce 2012 společnost Bobcat oslavila 25 úspěšných let na trhu s kompaktními rýpadly. V následujícím roce potom i 50. výročí založení závodu na výrobu teleskopických manipulátorů Bobcat v Pontchâteau. Ve stejném roce vyjel z výrobní linky v USA milióntý kompaktní nakladač.

V roce 2015 Bobcat otevřel v Dubaji distribuční centrum náhradních dílů pro podporu produktů společnosti na Středním východě a Africe. Společnost také otevřela inovační centrum v Dobříši.

Dnes je areál Doosan Bobcat v Dobříši jedinečný mezi mnoha podobnými zařízeními na celém světě. Kombinuje se zde na jednom místě výrobní závod, inovační centrum, školicí centrum a distribuční centrum a je vývojovým bodem nových produktů, technologií, a poskytováním školení pro prodejce a zákazníky v regionu EMEA. V dubnu 2018,  budou moci návštěvníci vidět nejnovější produkty a 60 letý vývoj společnosti na výstavě Intermat v Paříži, kde společnost Bobcat vystavuje. Těšíme se na vaši návštěvu.